Čardaški »vrtiček«

V enoti Čardak imamo novo pridobitev – rastlinjak, ki nam ga je podarila trgovina MM iz Majerja (https://www.sadikanadom.si/). Otroci iz skupine Srnice, Levčki in Pikapolonice so v gredice, ki jih je podarilo Mizarstvo Zore iz Dolnje Pake, posadili jagode, paradižnik, solato, fižol … Za lepe potke med gredicami je poskrbela Krajevna skupnost Črnomelj, ki nam je podarila lesne sekance. Otroci vsakodnevno hodijo k rastlinjaku, kjer z veseljem opazujejo, zalivajo svoje gredice in komaj čakajo, da bodo pridelke lahko tudi okušali.

»Vrt« je neprekosljivo učno okolje, pravi magnet za otroke, ki zagotavlja bogate možnosti eksperimentiranja, opazovanja sprememb in učenja spretnosti. S svojim stalnim spreminjanjem je privlačno okolje skozi celo leto. Vrtnarjenje je zabavno, ob tem pa otrok razvija vrednote in pridobiva znanje, ki ga bo lahko uporabljal pozneje v življenju na različne načine. Veselimo se in ne dvomimo, da bo naš vrt v vrtcu živel naprej.

»Kdor zaseje vrt, zaseje ljubezen.«