PEKA Z DROŽMI

Te dni so nas ptički ob jutrih pričeli razveseljevati s svojim petjem. Žvrgolenje ptičkov že opominja, da v naše kraje prihaja pomlad. Ponekod v Sloveniji je poznana navada izdelava testenih ptičkov. Tudi otrokom in vzgojiteljicam iz skupine Pikapolonice se zdi pomembno ohranjanje slovenskih običajev. Lotili smo se peke ptičkov. A ker je v zadnjem času ozaveščanje o zdravi prehrani vse močnejše, smo se odločili, da bodo naši ptički vzhajani z drožmi. Medse smo povabili ga. Polono Klančnik, ki ima in tudi deli izkušnje s peko kruha z drožmi. Pokazala nam je izdelovanje ptičkov. Otroci so aktivno sodelovali, mesili, se veselili dela s testom. A ker še naši prstki niso spretni, smo se lotili oblikovanja polžkov, izrezovanja testa z modelčki. Ko je testo dovolj vzhajalo, smo ga nesli v pečico in komaj čakali, da se naši kruhki spečejo, da bodo pripravljeni na pokušino. Odlični so bili!

 

Pikapolonice s Tino, Urško in Sabino

 

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost