Praznovanje pomladi

Tudi Gumbi in Ribice iz enote Loka smo praznovali pomlad. Odločili smo se jo poiskati in priklicati, kar v gozdu, v bližini vrtca.  Za otroke, starše, bratce, sestrice, babice…., smo pripravili orientacijski pohod z iskanjem skritega zaklada. Zbrali smo se pred vrtcem, v nahrbtnike pospravili jabolka in se odpravili dogodivščinam naproti. To pa ni bil samo pohod. Na pohodu smo opazovali in bili pozorni na smerokaze – puščice, ki so nas usmerjale na pravo pot in na opravljanje nalog. Na vsaki postaji je bilo potrebno opraviti določeno nalogo. Tako smo delali počepe, poskoke, se objemali, reševali uganke o gozdnih živalih, poimenovali iglasta drevesa, prisluhnili zvokom narave  in na koncu na gozdni jasi z veseljem iskali skriti zaklad, katerega smo tudi našli. Zaklad je bil zelo sladak. Ker se je bližal praznik Jurjevo in so nam otroci zaupali, da njihovi starši plešejo pri različnih belokranjskih folklornih skupinah smo jih poprosil, da nas naučijo ljudski ples Pobelelo pole z ovcama Tako so bili starši naši plesni učitelji. Naredili smo velik krog in zaplesali. Pesem je odmevala na vse strani, mi smo pa v plesu uživali in se družili. Kot se za prave pohodnike spodobi smo še pomalicali in se odpravili nazaj v vrtec. Ko smo prispeli do vrtca nismo bili nič utrujeni. Odžejali smo se z vodo in čajem in  vsi stekli na igrala in nadaljevali z igro.

Orientacijski pohod smo združili tudi s programom Mali Sonček, ki ga izvajamo v vrtcu. Tako so si otroci prislužili nalepko z današnjo udeležbo na pohodu. Kako smo na pohodu uživali pa si poglejte na fotografijah.

Gumbi, Ribice in vzgojni tim 4-5 letnih otrok v Loki

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost