TEDEN EVROPSKE MOBILNOSTI

Otroci iz vrtca Otona Župančiča Črnomelj, enota Loka in Čardak so v tednu od 11. do 15. 9. 2017 skupaj z občino Črnomelj sodelovali v projektu Evropski teden mobilnosti.

Otroci so poslušali zgodbico o »Belem zajčku«, kateremu so pomagali očistiti kožušček tako, da so v vrtec in iz vrtca prihajali peš. Vzgojitelji so pripravili kviz na temo promet, kjer so troci  prepoznavali prometne znake, poslušali besedne uganke in ugotavljali različna prevozna sredstva preko pantomime in slikovnih prikazov.

Ogledali so si DVD s poučnimi vsebinami in se seznanili z varno in pravilno vožnjo s skiroji. Preizkusili so se tudi v prometnem poligonu na parkirišču vrtca. V petek so se udeležili dogodka “Dan brez avtomobila – igraj se v mestu”, kjer so se preizskusili v različnih igrah in si ogledali dramsko predstavo »Tinka v prometnem direndaju«

Za aktivno sodelovanje nam je Občina Črnomelj predala štiri poganjalce in čelade, za kar smo iskreno hvaležni.

   

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost