ZAKLJUČEK SKUPIN GUMBOV IN RIBIC

 

V junijskem sončnem popoldnevu, smo se otroci skupin GUMBOV IN RIBIC s starši zbrali v Kanižarici, saj smo imeli pohod do RIBNIKA Mlaka.

Vmes smo se ustavili na ogledu muzeja RUDNIKA KANIŽARICA. Pred muzejem sta nas čakala gospa Helena Vukšinič in nekdanji rudar Janko Šmarjak, ki je tudi vodič po muzeju. Popeljala sta nas v preteklost rudnika preko rova in muzeja. Njune  predstavitve so bile zanimive in poučne. Za njun čas in vodenje se jima najlepše zahvaljujemo.

Po ogledu smo nadaljevali pot do RIBNIKA MLAKA. Tam so nas prijazno pričakali ribiči iz ribiške družine Črnomelj in nam predstavili svojo ribiško kočo, ribnik, ribolov in park ob koči. V tako prijetni naravi smo se posedli v parku, kjer nam je gospod Matej Špec spekel pleskavice z vsemi dodatki in nam popestril lakoto. Posladkali pa smo se s sladoledom.

Škoda, da nam je lep zaključek pohoda in piknika zagodlo vreme in nismo zaključili pohoda domov.

Imeli smo se prijetno, lepo in predvsem smo uživali v druženju, pogovorih in v prelepi naravi.

Hvala lepa vsem za tako veliko udeležbo, lepe besede in pozornost.

Tandema GUMBOV IN RIBIC

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost