ZDRAVSTVENA VZGOJA SKOZI CELO ŠOLSKO LETO V SKUPINI GUMBI

 

Da se sodelovanje med institucijami obrestuje in da, lahko skupno delo in cilji pozitivno vplivajo na otroke, je tudi v letošnjem šolskem letu dokazalo naše sodelovanje z ZD Črnomelj in gospo diplomirano medicinsko sestro Anita Zajec Kambič. Že v začetku šolskega leta smo se dogovorili o temah, ki bi jih skupaj z otroki izvajali skozi celo šolsko leto. Tako smo dosegli cilje pri negi ustne votlina, umivanju zob, splakovanju ust, pravilnemu umivanju rok, skrbi za zdravo in aktivno življenje, pravilnem uživanju hrane in zdravi prehrani in o pomenu gibanja. Na igriv in inovativen način je tudi gospa Anita predstavila določene aktivnosti, ki so otroke še dodatno vzpodbudile k vsakodnevnemu izvajanju dejavnosti za skrb svojega zdravja. Motivirala pa jih je tudi z občasnimi obiski in »kontrolami«. Zato se ji prav lepo zahvaljujemo in upamo, da bomo lahko še v naprej tako dobro sodelovali. Otroci so naš zaklad in bogastvo. Ne smemo samo mi paziti naje. Naučiti jih moramo skrbeti tudi zase. Skupina GUMBI

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost