KAKO NASTANE ANIMIRANI FILM – DELFINČKI IN ČEBELICE IZ ENOTE ČARDAK

V sredo, 13.2., in v petek 15.2. 2019, je bil za skupini Čebelice in Delfinčki (oboji starost 5 – 6 let) zelo zanimiv dan. Obiskala sta nas namreč gospa Jelena in gospod Gašper iz Društva za zgodnjo filmsko vzgojo Slon. V sredo smo si ogledali več krajših animiranih filmov, se o njih pogovorili. Otroci pa so dobili nalogo, da do petka razmislijo, kako animirani film sploh nastane. Ko sta se v petek ga. Jelena in g. Gašper vrnila v naši skupini, so otroci povedali svoja razmišljanja. Jelena in Gašper pa sta nam na otrokom dostopen način prikazali več “čarovnij”, s katerimi oživimo oz. animiramo predmete, ki niso živi. Otrokom je bilo to zelo zanimivo, saj tega še nikoli niso videli. Po končani predstavitvi je vsak od otrok izdelal svoj kratek folioskop, katerega so po končani delavnici odnesli tudi domov. Naučili smo se veliko novega, ga. Jelena in g. Gašper pa so nas pohvalili za sodelovanje.

Čebelice s Tino in Mojco

Delfinčki z Alenko in Marino

 

dav

dav

btr

dav

dav

btrhdr

btr

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost