Pozdrav pomladi pri Metuljčkih

Sneg se je topil in prihod pomladi smo pozdravili tudi otroci in vzgojiteljici iz skupine Metuljčki iz enote Loka.Tradicionalno srečanje smo poimenovali Pozdrav pomladi.Povabili smo tudi družine otrok.Odzvali so se v velikem številu.Otroci so si nadeli krone v barvi sonca in staršem ter babicam ponosno zapeli in zaplesali nekaj pesmi, ki so se jih naučili v vrtcu (Jaz sem mala roža, Gosenica je lezla, Tri majhne žabice, Peričice,…). Zatem pa so otroci svojim družinam prikazali njihove priljubljene igre v kotičkih: kuhanje, zlaganje kock Lego Duplo in kock z magneti ter vožnja s poganjalci na terasi. Pomlad in njene prve tople žarke smo komaj dočakali in igralnico okrasili z različnimi izdelki – travnik, rože, cvetoča drevesa. Ker pa imamo tudi doma radi pomlad, so otroci in njihovi starši ter babice z veliko mero dobre volje in ustvarjalnosti izdelali namizne šopke za domov. Prijetno druženje je prehitro minilo in družine so s kronami ter šopki odšle domov. Metuljčki smo se naslednji dan v vrtcu pogovarjali,kako lepo nam je bilo na Pozdravu pomladi in mamicam ob njihovem prazniku izdelali posebno rožico v obliki slike za na steno.Otroci so jih mamicam ponosno podarili ob odhodu domov.
Avtor:Metuljčki s Tino in Polono

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost