PRI PIKAPOLONICAH DOČAKALI ROJSTVO METULJA

V mesecu aprilu smo se pri Pikapolonicah seznanili s simpatično pravljico Zelo lačna gosenica (Eric Carle), ki je bila izhodišče za ostale dejavnosti. Povezali smo jih z razvrščanjem barv, oblikovali smo gosenice iz mehkega plastelina, utrjevali smo števila, zdravo prehrano, spoznali smo simetrijo (metulj), nizali smo perlice, ogledovali fotografije metuljev in njihov razvoj. Ta se začne v obliki gosenice, ki se izleže iz majcenega jajčeca. Ko odraste, se ta gosenica spremeni v bubo, v njej pa se razvija metulj. Ta čudežni proces narave smo pred nekaj dnevi opazovali v skupini Pikapolonic. V četrtek, 25. 4., smo se razveselili, ko nas je med dejavnostjo presenetil metuljček, ki se je izvil iz bube. »Glej!«, je vzkliknila deklica, ki je prva opazila metuljčka. Otroci so ga z velikim zanimanjem opazovali, postavljali različna vprašanja o metuljčki. Bolj pogumni otroci so pustili, da je lezel po njihovih rokah. Metuljčka smo nato spustili na prosto in upamo, da nas še kdaj obišče.

Pikapolonice z Urško in Tino

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost