RAZSTAVA Z NASLOVOM «NEKOČ IN DANES«

RAZSTAVA Z NASLOVOM «NEKOČ IN DANES«

Med načrtovanjem mesečnih dejavnosti smo vzgojiteljice Čebelic in Sovic dobile idejo o razstavi, ki bi jo izvedli v sodelovanju s starši otrok. Z otroki smo se pogovarjali o opravilih nekoč in jih primerjali z današnjimi, kako so jih izvajali nekoč in kako to počnemo danes. Primerjali stare predmete z današnjimi. Spoznali, da ni bilo takrat električnega toka in so vse uporabljali drugače kot danes. Kako so bili oblečeni nekoč in kako danes. Iz česa so izdelovali blago in kako…skratka spoznali smo zgodovino naših pra pra…starih staršev, njihove  igre in se tako tudi igrali. Naučili smo se belokranjska kola in besedila. Risali stare predmete in belokranjsko nošo.

Spoznali smo mesto Črnomelj preko slik, ki nam jih je prinesla g. Alenka Mravinec. Od doma so otroci prinašali različni slikovni material o mestu Črnomlju. Spoznali kako je Črnomelj dobil ime. Izdelali plakat na temo opravila nekoč, igre nekoč, ljudske pesmi in pripovedke, ki smo jim prisluhnili in jih delno osvojili. Tudi pogovorni jezik naših dedkov in babic nam je bil zanimiv in nekatere besede, ki jih ne slišimo več pogosto.

RAZSTAVA NE BI BILA TAKO POPOLNA IN BOGATA BREZ POMOČI STARŠEV IN NJIHOVIH BLIŽNJIH ZATO SE JIM LEPO ZAHVALJUJEMO!

OTROCI SKUPIN ČEBELIC IN SOVIC.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost