APRIL PRI SOVICAH

V mesecu Aprilu, se je pri Sovicah dogajalo. Sodelovali smo na projektu Naj pirh, zato smo se odločili, da izdelamo ogromen jajček in ga okrasimo z naravnimi materiali. Izdelovali smo tudi papirnata jajca in jim dodali različne vzorce, kartonasta jajca pa smo okrasili s travniškimi rožami. Nekaj besed smo namenili tudi prihajajočemu prazniku – velika noč. V ameriški kulturi ta praznik predstavlja zajec, smo se odločili, da tudi pri nas Velikonočni zajec skrije pirhe po vrtcu. Otroci so sami pripravili mavrična jajca – pobarvani kamni – Velikonočni zajec pa jih je naslednji dan skril po vrtcu. Kako je bilo zabavno. Izdelovali smo tudi kmetijo za natečaj UHU. Vse od hleva, garaže, prevoznih sredstev do živali so izdelali otroci z našo pomočjo. V tem mesecu smo velik poudarek namenili prav igri in domišljiji otrok. Zato smo starše prosile, da nam povedo kakšne igre so se jih igrali v mladosti in naj le te naučijo otroke. Tako so se Sovice tudi same preizkusile v vlogi učitelja, saj so nas morale igre kot so Pepček, Med dvema ognjema, Fižolčkanje, Policist in ropar … naučiti. Tako, smo se domislili tudi zabavno telovadbo, ki smo jo začeli izvajati po zajtrku. Obiskala nas je tudi Tina iz AVP in za nas pripravila predstavo. Konec meseca pa smo se po dežju odpravili v Kultruni dom Črnomelj in si ogledali risanko. Pri Sovicah nam ni dolgčas. V mesecu maju nas čakajo nove dogodivščine.

Anita in Suzana

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost