ČISTILNA AKCIJA – OHRANIMO ČIST PLANET

Tudi letos smo v sklopu sodelovanja z Komunalo Črnomelj »OHRANIMO ČIST PLANET« v vrtcu, Enota Čardak izvedli čistilno akcijo.

Na začetku se je vsaka skupina z vzgojiteljicami pogovorila, kako pride do odpadkov, kam jih odvržemo in na kakšen način jih sortiramo v zabojnike. Spoznali so tudi kakšne barve zabojnikov imamo. Nato pa je sledila glavna dejavnost. Vsaka skupina si je za začetek nadela rokavice, si vzela vrečo za smeti in se skupaj z vzgojiteljicami odpravila na delo. Sodelovale so skupine vseh starosti.

Mlajše skupine so se odpravile in očistile vrtčevska igrišča, starejše skupine otrok pa so se odpravile tudi v bližnji gozd in na travnik. Tako smo s skupnimi močmi očistili naša igrišča in okolico vrtca. Ugotovili smo, da je ločevanje odpadkov zelo pomembno in da ohranimo naš planet čist, je treba z odpadki skrbno ravnati vsak dan.

Otrokom je bilo delo zelo zanimivo, saj so se tako počutili koristne pri pomoči čiščenja.

-Enota Čardak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost