DAN ZEMLJE

Dan Zemlje je letni dogodek, ki se praznuje 22. aprila, ko se odvijajo dogodki za osveščanje glede varovanja okolja na Zemlji. Tudi v skupini Ribice smo obeležili dan Zemlje z ogledom lutkovne predstave Prišla bo pomlad, ki sta nam jo zaigrali naši vzgojiteljici. Skozi zgodbo, ki govori o onesnaženem gozdu, smo v otrocih vzpodbudili razmišljanje o onesnaženosti narave in o skrbi za čisto okolje. Upoštevali smo cilj spodbujanje različnih pristopov k spoznavanju narave iz področja narave, ki smo si ga zadali v mesecu aprilu in cilj doživljanje, spoznavanje in uživanje v umetnosti iz področja umetnosti. Otroci so v predstavi uživali in se poistovetili z lutkami preko zgodbe, ki jih je vodila v ozaveščanju o odpadkih v gozdu in skrbi za čisto naravo.

Po ogledu lutkovne predstave smo dan preživeli zunaj na igrišču, kjer smo imeli tudi dopoldansko malico. Poskrbeli smo, da smo si pred in po malici umili roke na zunanjih sanitarjih, kar je bilo za nas zanimivo, saj smo jih uporabili prvič.

Otroci iz skupine Ribice s Petro, Polono in Miho

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost