VABILO – Dlje od zaslonov, bližje pogovoru

Vabimo vas na predavanje in delavnico z naslovom “Dlje od zaslonov, bližje pogovoru”, ki bo v četrtek, 15. 6. 2023, v enoti Loka (večnamenski prostor). Delavnica bo trajala od 16.30 do 18.30.

Na delavnici bosta predavateljici govorili o svetu, ki je za otroke poln obetov in takojšnjega užitka. Užitka in zabave tukaj in zdaj. Užitka in zabave, ki kar traja in traja. Mi pa od njih pričakujemo, da se bodo lahko zrelo in odgovorno odrekli tej skušnjavi.  V projektu so razvili orodja, ki lahko služijo preprečevanju odvisnosti, kot tudi omilijo posledice le-tega. Predvsem pa je pomembna ozaveščenost poleg staršev, otrok, tudi strokovnih delavcev  o tej pereči problematiki.

Prikazati želita, da lahko tudi svetovna klasična dela služijo za izmenjavo izkušenj in znanj ter omogočajo enako količino zabave in povezanosti tudi izven digitalnega sveta. Učinki metode so predvsem v povečani inkluziji in vključenosti predvsem otrok, ki so na obrobju.

Vljudno vabljeni.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost