Dogodivščine pri Sončkih

V mesecu novembru smo Sončki postali »kuharčki za en dan«. Nadeli smo si predpasnike in kuharske kape ter si pripravili sadno solato. Nato smo v kotičku kuhinja pekli same dobrote in skuhali odlično kavico. Za popestritev v oddelku je poskrbel dijak, Ian Štrucelj, ki nam je predstavil glasbilo s strunami; kitaro. Skupaj smo zapeli pesmice. Ogledali smo si lutkovno predstavo z naslovom Čudežna skleda medu (Ž. V. Doria), ki sta nam jo zaigrali Urška in Metka. Ker pa se je vse bolj približeval Tradicionalni slovenski zajtrk, smo se odpravili do bližnjega čebelnjaka na Čardaku. Čebelar, gospod Mušič nas je prijazno sprejel in nam pokazal, kje domujejo čebelice. Seznanili smo se z malimi ritmičnimi instrumenti in ustvarili čudovite ritme, rajali in peli, a hkrati si naredili čudovit uvod v mesec december…

cof
cof
dav
cof

Sončki z Metko in Urško

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost