Drevesa na vrtčevskem igrišču

Pogled na mogočni javor, ki stoji na igrišču vrtca pred našo igralnico, nam vsakodnevno vzbuja občudovanje in hkrati spodbuja našo radovednost. Odločili smo, da raziščemo prav vsa drevesa na igrišču vrtca in se ob vsakem ustavili. Večino listov je bilo še na drevesu, nekateri pa so bili že na tleh. Ugotovili smo, da listavcem jeseni listje odpada in obarva v različne barve. Opazovali smo tudi veje, iglice, lubje, plodove, korenine, ugotavljali, koliko je drevo staro, ga primerjali, … in se spraševali, ali drevesa tudi govorijo. Da, natanko to počnejo. Govorijo med sabo in govorijo s tabo, če jih poslušaš. Nekaj plodov, listov, iglic smo pobrali s tal in nabrani material uporabili pri različnih didaktičnih dejavnostih in igri.

Srnice z Andrejo in Tino

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost