EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2023 V ENOTI ČARDAK

Evropski teden mobilnosti, ki je letos potekal od 19. do 22.9. smo obeležili tudi v skupinah enote Čardak. Otroci so po skupinah spoznavali prometne znake, se odpravili na sprehode v okolici vrtca tudi v spremstvu policistov ter opazovali promet. Vzgojiteljice so otrokom predstavile pravljico o Belem zajčku, nato so z otroki pripravili bele zajčke na katerega so otroci lepili bele pike. Pred našo enoto smo postavili tudi poligon varne vožnje, na katerem so se otroci lahko preizkusili v vožnji s poganjalci in kolesi. Ob tem so se seznanili tudi o varnosti na kolesu in prometu. Starejše skupine (5-6) so si v sklopu evropskega tedna mobilnosti ogledale tudi predstavo v starem mestnem jedru z naslovom Tri kepice prometa.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost