IZLET Z VLAKOM – PIKAPOLONICE

Pikapolonice v mesecu maju spoznavamo domače kraje. Z otroci smo se dogovorili, da združimo prijetno s koristnim in se odpeljemo na izlet z vlakom v Metliko. Starši so nam pristopili nasproti in prinesli denar za nakup vozovnic. Dan za izlet smo komaj dočakali. Iz vrtca smo se odpravili takoj po zajtrku. Z navdušenjem smo pričakovali vlak, ki je sicer prispel s polurno zamudo. Pogumno smo se vkrcali na vlak in zasedli svoja mesta. Do nas je pristopil konduktor, ki nam je opisal svoje delo in nam izdal vozovnice. Med vožnjo smo opazovali, kako mimo nas drvijo vasi, gozdovi, iskali bele breze, opazovali vrtove, železniške postaje na poti in se vedno znova zdrznili ob piskanju vlaka. Tako konduktor kot tudi strojevodja sta bila zelo prijazna in nama razkazala vlak ter opisala svoje delo. Strojevodja pa se je še posebej potrudil in nas sprejel v svojo kabino, kjer vozi vlak. Ogledali smo si njegovo kabino, volan, pedalko za gas in zavoro. Otroci so splezali na njegov stol in trobili z vlakom. Vožnja je bila res posebno doživetje za vse nas.  V vrtec smo se vrnili utrujeni, a polni novih vtisov ravno na čas kosila. Veselimo se še podobnih izletov…


Pikapolonice s Tino in Katjo

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost