Kamišibaj z Barbaro Hlebec

Kaj je KAMIŠIBAJ?

Začelo se je leta 1929 na Japonskem.

Nekoč se je kamišibajkar pripeljal s kolesom. Na prtljažniku je imel pritrjen lesen oder, pod katerim so bili predali za sladkarije. Na svoj prihod je  opozoril z udarjanjem dveh paličic drugo ob drugo.

Kmalu se je okrog njega zbrala množica otrok in krajanov. Za drobiž so si kupili sladkarijo in ogled predstave.

Kamišibajkar je svojo zgodbo premišljeno pripravil v nadaljevanjih. Ko je bilo najbolj napeto, se je poslovil in odpeljal. S tem si je zagotovil publiko ob naslednjem obisku.

V našem vrtcu ima tako zagotovljeno publiko kamišibajkarca Barbara Hlebec, ki nam je s pomočjo sina Nikota in hčere Ane predstavila nekaj ugank in zgodb. Osvojila je srca vseh otrok in vzgojiteljic v vrtcu, od najmlajših malčkov v enoti na Majerju do otrok vseh starosti v enoti na Čardaku.

Ob tej priložnosti se vsem trem še enkrat iskreno zahvaljujemo.

Vzgojni tim enot Majer in Čardak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost