“Lepa Anka” na obisku

V sredo, 1.6.22 je enoto vrtca v Loki, obiskala folklorna skupina starejših  “Lepa Anka” iz Črnomlja. S svojim umetniškim vodjo Tadejem  Finkom so nam predstavili nekaj starih belokranjskih plesov. Otroci iz enot Loka, Dijaški dom in Mala hiška so z navdušenjem in ploskanjem spremljali njihov nastop. Potem so se pisana otroška oblačila pomešala z lepimi belimi nošami in se v mozaiku barv zavrteli na zvok harmonike in ob navodilih Tadeja Finka. Otroci so se z velikim zanimanjem preizkusili v plesnih korakih Abrahama, Mlinčka in Rašple. Veseli dopoldan v druženju dveh generacij, starejših in naših najmlajših, je vse prehitro minil.Na koncu, rečemo le, hvala vam “Lepa Anka”, lepo je bilo z vami. Želimo si še več takšnih druženj.

Otroci in vzgojiteljice vrtca Črnomelj

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost