Muce iz blaga

Še nekaj dni, pa se bodo nekateri otroci iz naše skupine za vedno “poslovili”od vrtca. V tem šolskem letu smo se veliko pogovarjali na temo: “Stara igrača za novo veselje”. S pomočnico sva se dogovorili, da bova otrokom naredili veselje tako, da bomo v sodelovanju s starši naredili muco.

Narisala sem kroj,  Mateja pa je iz blaga izrezala  muco. Doma so jo sestavili skupaj in  jo napolnili s polnilom iz stare igrače. Muco so prinesli nazaj v vrtec. Nekateri že naslednji dan, nekateri pa so potrebovali več časa. 

Vsako muco smo posebej dokončali. Otrok, ki je bil na vrsti, si je izbral gumbe za oči in  smrček. Dodali smo še brke in usta. Da je bila vsaka muca nekaj posebnega, so si izbrali še trak za  pentljico.

Do zabave v pižamah so bile vse muce gotove. In tako so muce prespale z nami. Komaj smo čakali, da jih bomo odnesli domov.

In tako je vsaka muca dobila svoj novi dom, ki bo lep spomin na vrtčevske dni in na skupino muce.

Meta in Mateja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost