NAVODILA ZA STARŠE

Spoštovani starši!

Zakorakali smo v novo šolsko leto, ki bo tudi letos polno izzivov, prijetnih in ter zabavnih trenutkov. Skupni cilj je, da ohranimo naše zdravje, zato se bomo držali naslednjih navodil:

• Želimo, da si ob vstopu v vrtec redno razkužujete roke in nosite masko ter upoštevate priporočila na vhodih.
  • V vrtec pripeljite otroka le ena odrasla oseba najpozneje do 7.45 ure , nato se vrtec zaklene.  Ob predhodni najavi lahko otroka pripeljete kasneje npr. sistematski pregled, zobozdravnik.
  •  Starši upoštevajte razdaljo 2m (če je v garderobi preveč staršev,  počakajte zunaj), v igralnice ne vstopajte.
  • Otroci naj od doma ne prinašajo igrač in knjig.
  • Ninice in dude bomo shranili v garderobi za čas počitka oz. ko jih bo otrok potreboval.
  • Govorilne ure oziroma komunikacija o počutju  in bivanju otroka v vrtcu potekala po telefonu ali preko e-pošte.
  • Veliko dejavnosti bomo izpeljali na prostem, zato vas vljudno prosimo za primerno obleko in obutev otroka.
  • Po odsotnosti otroka je še vedno potrebno izpolniti obrazec Izjava staršev pred vstopom otroka v vrtec.
  • Prevzem otroka opravite čim hitreje, čakanje in posedanje po garderobah vrtcaje prepovedano. Starši, ki hodite po otroka po kosilu, počakate pred vrtcem.
  • Stavbo zapustite po najkrajši možni poti in se ne zadržujte na vrtčevskih površinah (igriščih).
  • V kolikor otrok v vrtcu zboli, starši v čim krajšem času pridete po otroka.
  • Starši vrtec obvestite v primeru obolenja otroka.
  • V želji po ohranjanju zdravega okolja, vas še naprej prosimo, da v vrtec vodite le zdrave otroke in nas ob morebitni obolelosti otroka ali člana družine ter sumu za možnost okužbe s Covid-19 o tem obvestite, na št.:040/667-254 (ravnateljica).

Če vaš otrok zboli z znaki/simptomi sumljivimi za okužbo s SARS-CoV-2 ali bo potrjena okužba s SARS-CoV-2 pri osebi , ki z otrokom biva v istem gospodinjstvu, naj ostane doma in omeji stike z drugimi ljudmi. Če je otrok bolan, za nadaljnja navodila pokličite otrokovega izbranega ali dežurnega zdravnika.

V primeru potrjene okužbe v družini ali drugega tesnega stika z okuženo osebo, boste nadaljnja navodila prejeli od epidemiološke službe.

Priporočamo vam, da otrok omeji stike s starejšimi (npr. s starimi starši) in osebami s pridruženimi kroničnimi boleznimi ali imunskimi pomanjkljivostmi, saj so le-ti bolj ogroženi za težek potek bolezni.

Podrobna navodila za preprečevanje okužbe in več informacij na spletni strani Nacionalnega inštituta za javno zdravje: https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov

Hvala za razumevanje,

ravnateljica vrtca