NEKOČ IN DANES PRI SOVICAH

Naša izbrana mesečna tema februarja je “nekoč in danes”. Pri sovicah smo govorili o zgodovini in preteklosti. Omenili smo prva prevozna sredstva, nastanek oblačil, razvoj pisave in denarja. Najbolj smo se osredotočili ravno na zadnji dve omenjeni. Z otroki smo se v mislih odpeljali v Egipt in se preobrazili v Faraona. To seveda ni bilo težko. Le kdo si ne bi želel biti tako pomemben. Ker si je vladar zaželel gostijo za svoje prijatelje, je na “papirus” narisal kaj potrebuje iz tržnice. Otroci so s tempero ustvarjali na usnje. Kljub temu, da je bilo težko, so se odlično odrezali. Naslednje dneve so otroci dobili nalogo, da kupijo vse kar je naštel Faraon. Imeli so papirnate zlatnike s katerimi so nabirali in kupili potrebščine. Odpravili smo se tudi v gozd in tam izvedli naravno blagovno menjavo. Otroci so najprej nabrali vsa gozdni material in ga prinesli na “tržnico”. Kasneje so ga kupili z listjem dreves, ki je predstavljal denar. Na željo otrok smo gozdno tržnico večkrat v mesecu ponovili.

Anita Novosel

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost