NUJNO VARSTVO OD 1. 4. 2021 DO 11. 4. 2021

Spoštovani starši!

Vlada RS je v nedeljo, 28. 3. 2021, zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok bo veljal od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V vrtcu bomo organizirali nujno varstvo za vse otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

Če od 1. 4. 2021 do 9. 4. 2021 potrebujete nujno varstvo za vašega otroka in izpolnjujete vse pogoje, vas  prosimo, da to sporočite vzgojiteljici do srede, 31. 3. 2021, do 10.00. Prosimo, da sporočite tudi uro prihoda ter uro odhoda. Potrdilo delodajalca prinesete v četrtek, 1. 4. 2021.

Če potrebujete dodatne informacije, lahko pokličete pom. ravnateljice na tel. št.: 041 339 150 (Vesna Žarkovič).

V času zaprtja vrtcev so starši otrok, ki ne bodo v vrtcu, plačila za vrtec oproščeni! Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.                 

Uprava vrtca

       

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost