Obisk medicinske sestre pri Sovicah

Danes, je skupino Sovice obiskala medicinska sestra Katja. S pomočjo ugank, nas je popeljala v delavnico, z naslovom: “Au, boli! Preprečevanje poškodb pri otrocih.” Predstavila nam je poklice: zdravstveni tehnik, zdravnik in reševalec. Nekaj besed je namenila tudi temu, zakaj hodimo zdravniku. Otroci so si podrobneje ogledali zdravstveno kartico in spoznali osebni karton in kaj vse v njem piše. Medicinska sestra je predstavila tudi opremo in pripomočke, ki jih potrebujejo za vsakdanjo uporabo v bolnicah ali zdravstvenih domovih. Spoznali so tudi laboratorij in njegovo pomembnost. Otroci so se na koncu postavili v vlogo zdravstvenega delavca. Plastične oziroma lesene pripomočke so preizkusili, seveda, tudi sami.
Sovice

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost