OKTOBER PRI METULJČKIH

Otroci so imeli možnost in veliko spodbud,da so v neposrednem stiku z naravo spraševali o tem,kar so videli,opazovali,raziskovali….Omogočili smo jim opazovanje po lastnem interesu otrok,nato pa jih spodbujali tako,da smo ustvarjali situacije,v katerih so poskušali,otipali,spraševali,raziskovali in prišli do rešitve problema.Izkoristili smo posebne dogodke,kot je odpadanje listja ob vetrovnem vremenu za opazovanje,lovljenje listov in si ob tem  razvijali raznovrstno plesno,glasbeno in likovno okolje.
Strokovne delavke smo otrokom zaigrale glasbeno pravljico Razbita buča in jim tudi dale možnost,da so sami igrali z lutkami in se vživeli v vlogo.Sami so izbirali lutke in pri tem jim je bilo vseeno,kdo je zdraven njih,saj je vsak otrok bil osredotočen le na svojo lutko in pri tem na svojo vlogo.
Vsak dan smo bivali zunaj in otrokom omogočili različne gibalne dejavnosti,katere so bile organizirane tako,da so bili otroci čim bolj aktivni.
Ob tednu otroka smo se veliko družili z otroki iz sosednje skupine in ostalimi v vrtcu,skupaj smo plesali,se igrali gibalne in rajalne igre,telovadili,igrali z nekonstruiranim materialom ter si ogledali lutkovno predstavo “Kjer se prepirata dva”,v izvedbi strokovnih delavk vrtca.
Bil je zelo zanimiv in pester mesec.
Metuljčki,Lili in Tinka

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost