Ples za naravo

Ples je bil že od nekdaj prisoten ob vseh priložnosti (ob rojstvu, poroki, žetvi, ob zmagi, pomladi ipd.). Ljudstva so s petjem, glasbo in plesom izražala svoja čustva, doživetja in si z njim pripovedovala zgodbe. Ples je služil namenu (za moč, rodovitnost, življenje …), izražanju vsebine, želje ali ideje in tudi zabavi, sprostitvi.

Otroci iz skupine Pingvinčki in Srnice ter njihove vzgojiteljice smo se seznanili s setvenim plesom, v katerem smo povzeli motive sajenje ter prenesli sporočilo naravi za sonce in dež za naše rastline.

Tako smo povezali preteklost in sedanjost, moč narave ter znanje, ki smo ga usvojili skozi različne aktivnosti. Ugotovili smo, da je ples povezujoč element tudi v vrtcu, ki krepi medsebojne odnose in potrjuje moč sodelovanja.

Srnice in Pingvinčki z vzgojiteljicami

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost