Prireditev “Pastirče mlado”

V sklopu Jurjevanja v Beli krajini 2022 je v četrtek, 23. 6. 2022, potekalo srečanje otroških folklornih skupin Bele krajine, »Pastirče mlado«.  Na velikem odru Jurjevanske drage je nastopilo preko 350 mladih folklornikov (16 skupin). Med njimi je tudi naš vrtec sodeloval s tremi skupinami. Pod mentorstvom Tine Kovač in Petre Jeršin je nastopila skupina Miške, pod  mentorstvo Simone Vrga in Dijane Puhek Veselič skupina Žabice. Prvi nastop na velikem jurjevanskem odru na 58. Jurjevanju v Beli krajini 2022, ki je najstarejši folklorni festival v Sloveniji, je zabeležila otroška folklorna skupina vrtca Otona Župančiča Črnomelj pod vodstvom Simone Miljavac Štrucelj, Kristine Cvitkovič, Tine Pavšič, Katarine Pezdirc, Martine Ilc, Vesne Žgavec, Ane Vrlinič in Maje Škrinjar Mavrin.

Hvala Zavarovalnici Sava, ki je omogočila, da smo naše male folklornike oblekli v folklorna oblačila.

Hvala vsem sodelujočim za sodelovanje in ohranjanje naše kulturne dediščine.

Foto: Jani Pavlin

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost