PUST PRI PIKAPOLONICAH

Pikapolonice smo se več dni pripravljale na pust. Naučile smo se pesmi Klobuček in Tralala hopsasa. Prav tako smo se naučile deklamacijo Grof in grofica, ki nam je bila vsem zelo všeč. Izdelali smo svoje pustne maske. Na pustni torek pa smo se spremenili v pravljična bitja, ki so jih otroci prinesli od doma. Z navdušenjem so pokazali svoje kostume, maske in pustne dodatke. Odpravili smo se na pustno rajanje pred novi vrtec, kjer smo skupaj z drugimi skupinami peli, plesali in odganjali zimo. Nato smo se odpravili na pustno povorko skozi mesto, kjer smo peli pustne pesmi, pozdravljali mimoidoče in klicali pomlad. Ko smo šli mimo pekarne, smo ugotovili, da vse naokrog diši po krofih. V vrtcu so nas pri kosilu presenetili in smo se res posladkali s slastnimi krofi. Pust, nasvidenje spet drugo leto.


Pikapolonice s Tino in Katjo

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost