»ŠOPEK« ZA OTROKE Z REDKIMI BOLEZNIMI

Tudi v skupini Pingvinčki smo se pridružili dobrodelni akciji Vilijem Julijan, katere cilj je ozaveščati ljudi o redkih boleznih.

Naši otroci so se seznanili z redkimi boleznimi, obeležili 28.2., ko je svetovni dan redkih bolezni in si ogledali spletno stran društva. https://viljem-julijan.si/

Zelo težko so se odločili, komu napisati pismo, zato smo jim odrasli pri tem priskočili na pomoč.

Toliko lažje pa so ustvarili srčke, ki so jih bodisi pobarvali ali nekaj narisali in v svoje umetnije vnesli dobre želje. Iz njih smo ustvarili nekoliko drugačna srčna pisma za male borce – pisan šopek in pismo pospremili s pesmijo Anje Štefan.

Želja (Anja Štefan)

Kam letimo? Za devet gora.

Tam se vse začne in vse konča.

Če po svoje znamo poletet,

o kako si širimo ta svet.

Naj nas nese, kakor kaže nos.

Naj smo vsemu, kar godi se, kos.

Naj na poti vsak od nas spozna:

dobrega je vendar več kot zla.

Skupina Pingvinčki s Katarino in Darjo