SRNICE IN PINGVINČKI V KNJIŽNICI ČRNOMELJ

V sklopu meseca kulture smo obiskali Knjižnico Črnomelj, kjer sta se nam za knjižničnim pultom, kjer poteka izposoja in vračilo knjig, predstavili knjižničarka Breda in knjižničarka Jožica.

Gospa Breda nas je najprej popeljala po knjižnici, ki je otroke asocirala na labirint poln knjig.

Predstavila nam je oddelek za odrasle, čitalnico in otroški oddelek. Seznanili smo se, kaj delajo knjižničarji in knjižničarke, kakšne knjige za otroke poznamo, kako jih s pomočjo kazalke poiščemo ali pospravimo med tako veliko ponujenimi knjigami, kaj vse lahko najdemo v knjižnici, česa se lahko udeležimo in nas skozi kviz poučila o knjižničnem bontonu ter dovoljenimi in prepovedanimi dejavnostmi v knjižnici.

Ugotovili smo, da je kar nekaj otrok prvič obiskalo knjižnico. Želimo si, da jo otroci obiščejo tudi s starši, babicami, dedki ter utrdijo pridobljeno znanje ter postanejo veliki-mali knjižni moljčki. V knjižnici čaka otroke ob prvem vpisu tudi darilo in izkaznica, ki bo njegova redna sopotnica na poti v knjižnico.

                                                                           Srnice in Pingvinčki s Tino, Andrejo, Katarino in Darjo

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost