TEDEN OTROKA V ENOTI ČARDAK

ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI

Vsako leto v oktobru obeležujemo TEDEN OTROKA. Te teden je še posebej namenjen našim malim raziskovalcem. V vrtcu na Čardaku smo v ta namen pripravili pestro vsebimo dogajanja, ki je potekala skozi celotni teden. V ponedeljek smo se odpravili v gozd, z namenom opazovanja sprememb, ki se dogajajo v jesenskem času. Poslušali smo petje različnih ptic in nabrali gozdne plodove. Našli smo veliko različnega listja, kostanja in ježic. Na koncu pa smo živalim zapeli jesensko pesem. V torek smo imeli skupinsko rajanje na ploščadi novega vrtca, kjer smo se veliko smejali, peli, plesali in se zabavali. V sredo smo se razgibali na gibalnem poligonu, kjer smo pokazali vse svoje gibalne spretnosti. V četrtek smo se najbolj razveselili dolgo pričakovane predstave »Važič jež«. Oooo kako jo je zagodel s svojo hruško. Vendar konec, je vedno pravičen za vse. Tako je bilo tudi pri živalih. Na koncu smo ježku, srnici, veverici in zajčku zapeli pesmico in predstavo nagradili z bučnim aplavzom. Komaj čakamo na novo predstavo. Petek smo zaključili z likovnim ustvarjanjem. Vse listke in plodove, ki smo jih nabrali v ponedeljek, smo uporabili za naše izdelke. Naši mlajši otroci so si teden popestrili še z raziskovanjem travnika, izdelavo zapestnic iz naravnega materiala, ter rajanjem v sosednji skupini. Naši najmlajši pa so spoznali zgodbo o Razbiti buči in si ogledali lutkovno predstavo z enakim naslovom. Pripravili so si tudi gibalni poligon , prepevali pesmi o jeseni in živalih, ter se prvič odpravili na sprehod z vozičkom. Lepo nam je bilo. Komaj čakamo, da izvemo kaj nas čaka drugo leto.


zapisala Mateja Novak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost