Tradicionalni slovenski zajtrk najmlajših otrok na Majerju

Čeprav smo na Majerju še majhni, se z navdušenjem učimo in spoznavamo nove stvari. V tem tednu smo spoznavali čebelice in ugotovili, kako nastane med. Obiskali smo čebelnjak pri VDC Črnomelj, ter si pobližje ogledali čebelice.  Igralnico smo primerno uredili za tradicionalni zajtrk. Skozi cel teden smo likovno ustvarjali na temo čebelic in medu ter nato z raznolikimi izdelki okrasili naše mize in ustvarili prijetne pogrinjke. Nato smo si privoščili kos kruha z maslom in cvetličnim medom, ter pili mleko in se na koncu posladkali z jabolkami. Ugotovili smo, da je med ne samo zelo zdrav temveč tudi zelo slasten. 

Ob koncu dneva pa smo ob spremljavi harmonike zapel pesem Čebelar (Lojze Slak). 

Vzgojiteljice in otroci iz Majerja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost