Varna pot v vrtec

V sklopu projekta Varna pot v vrtec smo otroke skozi celo šolsko leto ozaveščale o varnosti v prometu ,s poudarkom na prometni varnosti v okolici otroških igrišč. V drugem delu projekta ,ki je trajal od 15.4. – 31.5.2022 ,pa je bil poudarek na pešcih ,kolesarjih,  voznikih skirojev , poganjalcev….in uporabi zaščitnih sredstev. Veliko smo se pogovarjali o naštetih oblikah prometa , v katerih so bili otroci udeleženci v prometu – pri skiroju , poganjalu uporaba čelade ščitniki, pri triciklih čelada,…,na sprehodu zaščitni odsevni brezrokavnik, ,odsevni trakovi ,kresnička…..Preko lastne aktivnosti in igre so otroci  utrjevali že znano in osvojili veliko novega znanja ,povezanega s prometno varnostjo.
Mravljice, Biserka in Lili