Zaključek akcije “Podari knjigo, ki jo ne potrebuješ”

V mesecu februarju smo v Vrtcu Otona Župančiča Črnomelj več časa posvetili kulturi in spoznavanju otroških del slovenskih in tujih pesnikov in pisateljev. Hkrati se nam je porodila ideja, da bi otroke iz sosednjih šol povabili k sodelovanju in bi za vrtec zbirali knjige, ki jih ne potrebujejo več. Akcijo so uspešno izpeljali na Osnovni šoli Mirana Jarca, Osnovni šoli Loka in Osnovni šoli Milke Šober Nataše. Odziv je bil presenetljiv, zbrali smo 326 knjig. Naše strokovne delavke so otrokom v osnovnih šolah v zahvalo zaigrale dramsko predstavo Mojca Pokrajculja.

Knjige smo razdelili po oddelkih vrtca in otroci jih z veseljem prebirajo.

Zahvaljujemo se ravnateljem šol, knjižničarkam, staršem in otrokom, ki so nam pomagali zbrati knjige.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost