Zbiranje kilometrov tudi pri Delfinčkih, Srnicah in Pingvinčkih

V sklopu projekta »Tek podnebne solidarnosti«, katerega nosilka je Slovenska Karitas, smo se tudi v skupinah Delfinčki, Srnice in Pingvinčki najprej pogovorili o problematiki podnebnih sprememb, ki se najbolj kažejo v Afriki. Ogledali smo si poučen dokumentarni film »Zgodba o dečku Nangiru iz Kenije«, da so si otroci lažje predstavljali, kako spremembe vplivajo na ljudi in kako lahko ljudje spremenimo svoje vedenje in védenje o in do narave.

Nato smo se podali v »nabiranje« kilometrov. Za vsak krog smo prejeli eno štampiljko in jih na koncu prešteli. In znova s svojimi dejanji pomagali pri ozaveščanju o naravi. Delfinčki, Srnice in Pingvinčki smo skupaj pretekli nekaj več kot 26 km.

                                                        Delfinčki, Srnice in Pingvinčki z vzgojiteljicami

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost