KO BOM VELIK, BOM… FRIZER

Na Zik- u Črnomelj pripravljajo vsebine pod temo Poklicijada. Že več let se ugotavlja da določeni poklici izumirajo in šolarji se ne odločajo za njih. (pek, zidar, frizer, vodovodar…).

Tako so se odločili, da bi poklice predstavili že otrokom v predšolskem obdobju in nekako gradili zanimanje za ponovno obuditev le teh.

Zato so tudi nas povabili, da skupaj obiščemo frizerki salon Tončka. Frizerka Tončka nas je lepo sprejela v svoj salon, kjer nam je predstavila svoj poklic in nam dala možnost, da smo si ogledali vse frizerske pripomočke, kasneje pa nam je dovolila, da smo se tudi sami preskusili v vlogi frizerja. Uresničila je tudi naše želje, saj nam je spletla kitke, naredila kodre, naredila premenčke in nas razveselila s špangicami.

Po obisku frizerskega salona smo se odpravili še na  delavnico, kjer smo si izdelali lutko z lasmi, na kateri bomo lahko tudi doma izdelovali frizure.

Za nami je lep dopoldan in bogata izkušnja. Morda pa bo kdo med nami frizer, ko bomo veliki 😊

Delfinčki s Tjašo in Ines