LISIČKE IN SRNICE NA IZLETU V SEMIČU

V okviru spoznavanja kulturne dediščine smo se skupini Srnice in Lisičke odpravile na izlet z avtobusom. Pot nas je vodila v občino Semič, kjer nas je v Vapči vasi v goste sprejela gospa Golobič. Ogledali smo si staro hiško, ki jo je gospa oblikovala v muzejsko zbirko. Otroci so si z zanimanjem ogledovali po hiški, pohištvo, predmete, ki nakazujejo, da je bilo nekdaj življenje drugačno in marsikatero opravilo težje kot danes. Pod skednjem smo se osvežili z vodo in sadjem, ter se poveselili ob zvokih harmonike. Sprehodili smo se tudi po vasi, ki je bogata s češnjami, si ogledali kmetijo s srnami in jeleni ter najbolj pogumne nahranili s suhim kruhom.  

Hvaležni za prijazen sprejem in gostoljubje gospe Golobič, veseli in polni doživetij smo se vrnili nazaj v vrtec.

Srnice, Lisičke s Tino in Andrejo, Metko, Ano in Tino

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost