PUSTOVANJE

Letošnji pust je bil drugačen, zato smo mu posvetili več dni, da so lahko otroci začutili pomen praznika.

Najprej smo izdelovali verige in z njimi okrasili igralnico. Nato smo si ogledali film o Kurentu, Cerkljanskih Laufarjih in Škoromatih. Pri ogledu le–teh so otroci različno doživljali pustne maske, saj so bile nekatere prijazne, druge strašne… Kljub strahu, ki je bil prisoten, smo prišli do spoznanja, da so maškare zabavne, skrivnostne, inovativne. Ustvarjali smo tudi pustna očala, ter barvali klovna z vodenimi barvicami.

Ob poslušanju pravljice J. Bitenca »Maškare« in učenju deklamacije smo tudi mi komaj čakali na pustni torek. V vrtec smo prišli že našemljeni. Opazovanje prijateljev je bilo zelo zabavno, še bolj zabavno pa je bilo rajanje in sprehod z različnimi ropotajočimi instrumenti po mestu. Vsi so nas veselo pozdravljali.

Za nagrado smo pri kosilu dobili slasten krof. Otrokom, ki so ostali doma pa smo poslali nekaj fotografij.

Meta in Alenka