»Bobri ob reki Lahinji«

V tem šolskem letu smo počeli marsikaj. Najbolj nam je ostal v spominu sprehod do reke Lahinje, kjer imajo svoj dom tudi bobri. Da je to res, smo se prepričali ob pogledu na pogrizena drevesa in kupčke lesenih sekancev iz katerih si gradijo dom. Bobri so se ob našem glasnem prihodu poskrili, zato jih, žal, nismo videli.Otroci so bili zelo začudeni ob pogledu na drevo ki je bilo ovito z mrežo iz jeklene žice, da ga bobri ne bodo mogli še naprej uničevati. Namazano je bilo tudi s smolo. Ugotovili smo, da se bo drevo tako lahko pozdravilo in raslo naprej, tako, kot se zacelijo naše rane kadar se poškodujemo. Videli smo tudi drevo, ki se je prelomilo, ker so ga bobri preveč oglodali.V vrtcu smo bobre še narisali in pobarvali. Na igrišču pa smo se igrali , da smo bobri. Pobirali smo suhe veje , jih metali na kup in si zgradili dom. Tako smo mimogrede uredili še našo okolico.Pred nekaj dnevi smo se zopet odpravili do reke Lahinje. Do obvezanega drevesa nismo mogli priti, ker je bila trava previsoka. Opazili pa smo, da so bobri načeli veliko in debelo drevo. Upamo, da bodo tudi tega ovili z jekleno mrežo in ga tako zaščitili pred bobri in pred propadom, saj je res veliko in tam raste že vrsto let.

Čebelice

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost