GOZDNI DAN IN DOŽIVLJANJE GOZDA Z VSEMI ČUTILI

Lep, topel februarski dan, smo Medvedki skupaj z  vzgojiteljico Moni, preživeli v naši drugi igralnici.  V gozdu. V naravnem okolju, ki v  otroku prebudi ustvarjalnost, domišljijo, gibalne sposobnosti in povezanost z naravo.

Na pohod smo se odpravili s prav  posebno nalogo. Opazovanje narave v tem letnem času. Otroci so pot poznali, zato smo lahko primerjali gozd v jesenskem času in sedaj ko se narava prebuja.

Videli smo prve znanilce pomladi, zvončke in trobentice. Na trobentice smo poskušali zaigrati, nato pa smo jih nekateri  tudi pojedli. Otroci so bili navdušeni nad spoznanjem, da so trobentice užitne.

Zaprli smo oči in prisluhnili zvokom, ki jih slišimo. Poleg ptičjega petja so nekateri zaznali tudi zvoke letala na nebu in ceste v bližini.

Telovadba v gozdu ima poseben čar, zato smo se pri cerkvici Sv. Sebastijana razgibali.

Najlepši del dneva pa je bila zagotovo spontana, prosta igra. Otroci so našli star lonec, v katerem so kuhali juho iz listja in vej, se  lovili in skrivali, skakali skozi luže in se neskončno zabavali.

Dan je prehitro minil in z veliko dobre volje smo se vrnili v vrtec.

Medvedki s Polono

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost