MAREC PRI METULJČKIH

Mesec marec se je začel uvajalno. Saj so otroci dobili novo vzgojiteljico. Nov začetek ni bil težak in novo spoznavanje je hitro steklo. Tematika meseca marca je bila družina. Otroci so spoznali novo deklamacijo To sem jaz in Moja družina. 

Otroci so si z zanimanjem ogledali dve predstavi na temo družina, in sicer Piščanček Pik išče mamico in Zrcalce. Ogledali so

si tudi predstavo Grad gradič, katero so zaigrali starejši otroci. Za lažjo predstavo o povezavi med družinskimi člani, smo izdelali družinsko drevo. Vsak otrok je v vrtec prinesel fotografijo svoje družine katero smo nalepili v hišico, ki jo je pobarval.

Poleg družine smo v marcu obravnavali tudi temo čustva. Kljub temu, da je tema dokaj abstraktna, so otroci veliko vedeli kako se počutijo v neki situaciji. Na temo čustev smo spoznali novo pesem Huda mravljica, ki se je lepo povezala s projektom Zamaškonjam za katerega smo izdelali mravljišče.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost