Najmlajši turisti v mestnem jedru Črnomelj

Lisičke in Čebelice smo ob SVETOVNEM DNEVU TURIZMA spoznavali mestno jedro Črnomelj pod vodstvom Tatjane Zupančič. V črnomaljskem gradu smo si ogledali značilnosti mesta Črnomelj, poimenovali reki, ki tečeta skozi Črnomelj, držali za meč, ki je star več kot tisoč let ter si ogledali zlatnik. V Belokranjskem izročilu smo se preizkusili v izdelovanju belokranjskih prest in nošenju košar na glavi. Ogledali smo si novi Ric, kjer lahko dobimo informacije o ogledu različnih destinacij v Beli krajini. Z veseljem smo sprejeli pobarvanke in barvice. Nato smo si ogledali še cerkev Sv. Duha, kjer nam je vodička predstavila, kako nastane knjiga in povedala pravljico o mestu Črnomelj.

Hvala Turističnemu društvu, da smo lahko bili en dan turisti v mestu Črnomelj.

Lisičke z Metko in Tino

Čebelice z Ireno in Vesno

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost