NUJNO VARSTVO OTROK, 6. 4. 2021 – 11. 4. 2021

Spoštovani starši!

Vlada RS je v nedeljo, 28. 3. 2021, zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter v univerzah in visokošolskih zavodih. Odlok bo veljal od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V vrtcu bomo organizirali nujno varstvo za vse otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca (drugi odstavek 2. člena), kar pomeni, da morajo starši vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi.

V primeru neveljavnega potrdila ali pomanjkljivo izpolnjenega potrdila ne bomo mogli sprejeti otroka. Zato vas prosimo, da so potrdila ustrezna.

Otroci bodo nameščeni v Enoti Čardak – stari del.

ČARDAK – STARI DEL 2. VHOD

-v oddelku METULJČKOV so otroci iz skupin:

ČARDAK: POLŽKI, MAJER- JEŽKI in ZAJČKI

DELOVNI ČAS: 5.30 – 15.30 (Liljana Andrejašič in Vesna Žgavec)

-v oddelku PIKAPOLONIC so otroci iz skupin:

ČARDAK: METULJČKI in PIKAPOLONICE, LOKA – MRAVLJICE in GOSENICE, DIJAŠKI DOM– MIŠKE

DELOVNI ČAS: 5.30 – 15.00 (Tinka Majetič in Tina Kovač/Simona M. Štrucelj in Katarina Štrucelj)

ČARDAK – STARI DEL 3. VHOD

-v oddelku RIBICE so otroci iz skupine:

ČARDAK: SLONČKI, MEDVEDKI in LEVČKI, MALA HIŠKA:LISIČKE in MUCE

DELOVNI ČAS: 5.30  16.15 (Vesna Banovec in Tina Pavšič)

-v oddelku DELFINČKI so otroci iz skupine:

ČARDAK: SLONČKI in RIBICE, LOKA – SOVICE, MRAVLJICE IN ČEBELICE

DELOVNI ČAS: 5.30 15.30 (Milena Simonič, Mateja Kristl)

Starše prosimo, da upoštevajo vsa priporočila NIJZ ter vrtčevska pravila (prihod otrok do 7.45 ure, maska, razkuževanje rok, čim krajši čas zadrževanja v vrtcu) v času širjenja virusa Covid-19.

Če potrebujete dodatne informacije, lahko pokličete pom. ravnateljice na tel. št.: 041 339 150 (Vesna Žarkovič).

V času zaprtja vrtcev so starši otrok, ki ne bodo v vrtcu, plačila za vrtec oproščeni!

Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

Za razumevanje se vam zahvaljujemo in vam želimo, da vi in vaše družine ostanete zdravi!

Potrdilo-delodajalca  Download

Stanka Kure, ravnateljica vrtca