Obisk Mestne muzejske zbirke Črnomelj

V sredo, 18. 5. 2022 smo Čebelice obiskale muzej v Črnomlju. Gospod Janez Weiss nas je prijazno sprejel in popeljal skozi zgodovino mesta Črnomelj. Izvedeli smo, da so prvi prebivalci živeli tukaj že pred 3000 leti. Hiše so bile lesene in pokrite s slamo. Skozi stoletja in tisočletja je nastajalo mesto Črnomelj, kot ga danes poznamo. Slišali smo o higieni, boleznih, požarih, ki so pestili prebivalce skozi zgodovino. Ob tem smo si ogledali različne predmete, slike in makete, ki pričajo o zanimivi zgodovini našega mesta. Hvala g. Janezu Weissu za sprejem, ogled in razlago zgodovine mesta Črnomelj.Na poti v vrtec smo si ogledali še sotočje reke Dobličice in Lahinje – to je kraj, kjer se reki poljubita.
Čebelice s Ireno in Vesno

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost