Pisanice pri Mucah

Ob prihajajočih praznikih smo ob gledanju filma spoznavali, kaj so to Belokranjske pisanice in kako jih naredimo. 

Zaradi boljše predstave sva naslednji dan prinesli pripomočke: pisač, čebelji vosek, svečko, krep papir in izpihana jajčka. Vse to smo si dobro pogledali, nato pa sva s kolegico demonstrirali pisanje po lupini. Še prej sva pripravili vodo in rdeč krep papir, ki je v trenutku obarval vodo, kasneje pa tudi jajčno lupino.

Seznanili smo se tudi s postopkom barvanja jajc s svilenim blagom. Otrokom je bilo primerjanje vzorca na jajčku s primerjanjem le tega na svili zelo zanimivo. 

Pobarvali smo tudi jajčka narejena iz das mase in s flomastri narisali vzorce za belokranjsko pisanico.

Za zaključek naših predprazničnih dejavnosti pa sva otrokom skrili majhna jajčka iz stiroporja. Tekmovali smo, kdo jih bo največ našel. Zmagala je deklica, ki jih je našla kar 21. Nekaj otrok pa ni bilo najbolj  uspešnih.

Zelo smo se zabavali in veliko novega  naučili.

Meta in Mateja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost