PO POTEH RDEČE KAPICE

Verjetno ni otroka, ki ne pozna pravljice o ljubki deklici, ki ji je babica podarila čudovito rdečo kapico. Deklica je bila nad kapico tako navdušena, da jo je nosila, kamorkoli je šla. Zato so jo vsi klicali Rdeča kapica.

Govori se, da tudi na Butoraju živi deklica, ki sliši na isto ime. Njena hiška pa stoji nekje v gozdu. Ker ima pravljica poseben prostor v našem srcu, smo se skupini Pingvinčki in Srnice skupaj s starši, bratci, sestricami odpravili na pohod do Rdeče kapice. Otroci so nas s pomočjo oznak ob poti uspešno vodili do hišice. Žal Rdeče kapice ni bilo, nas pa je v hiški čakalo sladko presenečenje in pismo, v katerem nam je sporočila, da je morala k babici, ker je zbolela.

Pri hišici nas je pričakala tudi gospa Jožica in nam povedala anekdoto o nastanku te posebne hišice.

Preživeli smo lep, prijeten popoldan v gozdu in upamo, da ob naslednjem pohodu le srečamo Rdečo kapico in z njo poklepetamo ter se poigramo. 

Pingvinčki in Srnice s Katarino, Aniko, Darjo in Tino

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost