Pogumno k zobozdravniku

Otroci skupine Pingvinčki in Žogice smo se v petek, 27.5.2022, odpravili na obisk v ZD Črnomelj. Že na vhodu nas je pričakala nasmejana gospa Ana Mavrin iz Centra za krepitev zdravja.

V manjših skupinah smo eni najprej obiskali zobozdravnico Urško Šavli in se seznanili z njenim delovnim prostorom, pripomočki, tehniko, se povzpeli na stol, ji pokazali zobke, sama pa nam je na domiseln in otroku prijazen način predstavila zdravljenje zobka (delanje plombice-zvezdice na nohtek, brizganje s pršilom, pihanje, gretje z lučko,…) in nam dovolila raziskovati.

Druga skupina pa se je z gospo Ano s pomočjo kužka Pika seznanila s pravilnim umivanjem zob, skrbi za ustno higieno in napotki za zdravo prehrano in se poigrala z različnimi rekviziti.

Po obisku bodo naši zobki še lepši, naše navade in znanje pa boljše in večje.

Hvala obema za poučno in zanimivo urico, ki ji bodo hvaležni tako naši zobki kot tudi naši starši pri naslednjem obisku zobozdravnika.

Pingvinčki in Žogice s Suzano, Vesno, Katarino in Darjo