Slovenski kulturni praznik

Prešerna bomo praznovali, kulturo v središče dali. Kultura se vendarle začne v domačem okolju, s prebiranjem knjig, z ustvarjalnimi izrazi, z domišljijo, ki svobodna up budi in poganja mlado in starejšo kri. Četudi premnogokrat potisnjena na stranski tir, nam ravno kultura daje radost, ponuja doživetja, ki jih je z besedami težje opisati in nas opogumlja v neusahljivi ustvarjalnosti, ki je človeku značilna od začetka časa. Kultura je povsod okoli nas, nas dopolnjuje in izpopolnjuje. Odraža se v odnosu do ljudi, zavedanju tradicije in ponosu do naše ljube domovine.

Živé naj vsi naródi,
ki hrepené dočakat’ dan,
da koder sonce hodi,
prepir iz svéta bo pregnan,
da rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

Stanka Kure, ravnateljica

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost