Stara igrača za novo veselje

V mesecu marcu smo imeli temo »Stara igrača za novo veselje«. Otrokom sva skušali približati spoznanje, da včasih ni bilo na voljo toliko igrač kot danes in jim razložiti, da tudi igrača, ki je stara, raztrgana, ni za v koš. V vrtec smo prinašali  stare igrače, igrače, ki otroku niso več toliko zanimive .. Igrače smo si menjavali, se z njimi igrali, razvrščali, urejali ,preštevali ,se vživljali v vloge, manipulirali z dojenčki, ljubkovalnimi igračami, frnikolami, vozili stare avtomobile, se gugali na konjiču, ..,ustvarjali po opazovanem… 
Obujali smo tudi spomine na  stare igre (Ristanc in Gumitvist ), ki so jih igrali otroci nekoč. Gumitvist je otroke močno pritegnil in smo se ga velikokrat igrali na tlakovani potki ,kakor tudi v igralnici. Temo smo izkoristili za priložnost, da se otroci naučijo ceniti igrače, jih čuvati in z njimi ravnati odgovorno. Kako smo uživali v igrah pa se vidi iz priloženih fotografij.

Lili in Biserka

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost